Aktuality

Aktuálne informácie a oznamy

Čo vás čaká v novootvorenej bratislavskej Poliklinike Váš Lekár?

Hneď vedľa prvého slovenského mrakodrapu sa od januára nachádza úplne nová Poliklinika Váš Lekár. Poďte sa pozrieť, ako to v nej vyzerá.
Startitup

Medzi zdravotnícke zariadenia v Bratislave pribudla nová súkromná poliklinika. Otvorili ju minulý týždeň.

Poliklinika Váš Lekár otvorila svoje brány 8. januára 2024 v bratislavskej Eurovea 2, hneď vedľa prvého slovenského mrakodrapu. Ako to v nej vyzerá a na čo sa jej klienti môžu tešiť – to sa dozviete v tomto článku.
Aktuality

Necítite sa vo svojej koži? Možno za to môže perimenopauza 

Prvé príznaky perimenopauzy sa začínajú objavovať už po tridsiatke. Pripravte sa na to, že vám bude život ovplyvňovať dva až desať rokov.
Relax

Na toto Slováci nie sú zvyknutí: Do Bratislavy mieri nová súkromná poliklinika, poznáme podrobnosti

Slováci sa v roku 2024 dočkajú novej polikliniky. Spoločnosť Váš Lekár ju už niekoľko mesiacov pripravuje v novootvorenom nákupnom centre Eurovea 2.
Startitup

Kľúčom k dlhšiemu aktívnemu veku je prevencia. Na tú kladie dôraz Poliklinika Váš Lekár

Už 8. januára 2024 otvorí v priestoroch Eurovea 2 svoje brány úplne nová, Poliklinika Váš Lekár. Okrem ročného členstva so sebou prinesie aj špeciálnu rozšírenú preventívnu prehliadku. Na čo všetko sa môžete tešiť?
Aktuality

Prvá poliklinika dlhého a aktívneho života v Bratislave – už čoskoro

Poliklinika Váš Lekár v priestoroch Eurovea 2 prinesie do Bratislavy 23 odborníkov a 5 doplnkových pracovísk na jednom mieste. To všetko s efektívnym manažmentom klienta, dostupnými termínmi a dostatočným časom na jeho vyšetrenie.
Aktuality

Boris Bajer: V Poliklinike Váš Lekár prevezmú klienti zodpovednosť za svoje zdravie

Často hovorí o tom, ako si v detstve prešiel obdobím obezity, ktorá ho viedla k rôznym nefunkčným diétam, neskôr aj k poruchám príjmu potravy – a to všetko sa zrkadlilo na jeho duševnom zdraví. Boris Bajer tieto komplexy prekonal, priviedli ho k štúdiu medicíny a dnes radí druhým ľuďom, ako sa vyvarovať chýb, ktoré on sám v živote spravil.
Pravda
MUDr. Ján Švihra, urológ

Predstavenie odborníka: MUDr. Ján Švihra ml., PhD., urológ

Ján Švihra vyštudoval medicínu na Univerzite Palackého v Olomouci v Českej republike. Po škole pôsobil v Univerzitnej nemocnici Olomouc, v Českej republike absolvoval aj doktorandské štúdium a získal titul PhD. Momentálne pracuje ako odborný asistent na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine a ako lekár v Univerzitnej nemocnici Martin.

Šéf spoločnosti Váš Lekár: Ľudia roky zanedbávajú zdravie. Potom chcú, aby ich lekári zachránili

Pochádza z lekárskej rodiny, sám sa však lekárom nestal. Namiesto toho sa Pavol Marcinko rozhodol pustiť do zdravotníckeho biznisu. O tom, či je na Slovensku ochota platiť viac ako tisíc eur ročne za lekársku starostlivosť, prečo je dôležitá prevencia, hovorí CEO firmy, pod ktorú spadá poliklinika Váš Lekár.
Forbes

Pavol Marcinko, CEO Váš Lekár: “Budeme prijímať len limitovaný počet klientov, aby sme zaručili dostatok priestoru na vyšetrenie lekárovi aj klientovi.”

Spoločnosť Váš Lekár do centra Bratislavy prinesie v januári 2024 prvú polikliniku zameranú na dlhší aktívny život a well-being. Pavol Marcinko je výkonným riaditeľom firmy a v tomto rozhovore sa podelil o to, čo môžu klienti od polikliniky očakávať. Navyše, vďaka Crowdberry a investičnej platforme sa môže stať jej spolumajiteľom každý. Ide o prvú investičnú príležitosť tohto druhu na Slovensku.
Crowdberry

Poliklinika Váš Lekár prinesie komplexnú starostlivosť, ktorá vedie k well-beingu človeka

Komplexný pohľad na svoje zdravie, zrozumiteľná a pochopiteľná interpretácia zdravotných výsledkov, objednávky na presný čas a krátke čakacie termíny. To všetko nájdete už od januára 2024 v atraktívnych priestoroch Eurovea 2 v Bratislave - v poliklinike Váš Lekár. Firma Váš Lekár, ktorá sa už niekoľko rokov intenzívne zameriava na zdravie a prevenciu svojich klientov, po otvorení viacerých samostatných ambulancií a lekární v niekoľkých slovenských mestách, prichádza s úplne novou ideou.

Váš Lekár prináša nový pohľad na zdravie. Komplexný a odborný

Spoločnosť Váš Lekár, ktorá sa už niekoľko rokov intenzívne zameriava na zdravie a prevenciu svojich klientov, po otvorení viacerých samostatných ambulancií a lekární v niekoľkých slovenských mestách, prichádza s úplne novým konceptom.

Do Eurovea 2 mieri súkromná poliklinika.

V rozhovore s generálnym riaditeľom spoločnosti Váš Lekár Pavlom Marcinkom a managing partnerom spoločnosti Crowdberry Danielom Gašparom sa dozviete: v akom štádiu sa aktuálne nachádzajú priestory novej polikliniky v Eurovea 2, ako funguje vyšetrenie pomocou telemedicíny, pre koho bude poliklinika primárne určená, koľko zaplatíte za ročné členstvo v poliklinike, ako bude fungovať investícia do polikliniky.
Hospodárske noviny

Úlohou internistu je pátrať po príčinách ochorení

Arteriálna hypertenzia je časté ochorenie v našej populácii, na Slovensku má vysoký krvný tlak viac ako tretina dospelých. Predpokladá sa, že len polovica z nich sa lieči. Prečo vysoký krvný tlak poškodzuje vnútorné orgány a ako súvisí s cholesterolom? O význame správneho merania tlaku a jeho vplyve na zdravie celého organizmu sme sa rozprávali s našim špecialistom na vnútorné lekárstvo internistom MUDr. Oliverom Kubičkom.

Takmer každá žena môže otehotnieť, vieme pomôcť s ovuláciou aj úpravou hormónov 

Gynekologickej endokrinológii sa venuje viac ako 10 rokov a hoci ide o žiadanú špecializáciu v rámci reprodukčnej medicíny, ako samostatný odbor na Slovensku prakticky neexistuje. MUDr. Kseniya Zakrevskaya získala certifikát gynekologickej endokrinológie pod vedením svetových odborníkov v Taliansku. Zároveň sa venuje poruchám menštruačného cyklu, diagnostike a liečbe príčin neplodnosti i ďalším gynekologickým ochoreniam.

Práca v zahraničí mi umožnila pozerať sa na urológiu inak 

Po rokoch pôsobenia v zahraničí sa vrátil na Slovensko, aby svoje skúsenosti uplatnil v lekárskej praxi. Urológ MUDr. Peter Garaj pracoval v Nórsku, Holandsku a Českej republike, kde zažil viaceré prístupy v rámci liečebného procesu a tiež pri práci s pacientami.

Rakovine prostaty sa dá vyhnúť, stačí prísť včas

Preventívna návšteva u urológa dokáže odhaliť problém s prostatou. Pacient môže žiť s ochorením celé roky bez toho, aby o svojej diagnóze vedel. Na rakovinu prostaty zomiera príliš veľa Slovákov.

Lekár na diaľku z pohodlia domova – spoznajte výhody telemedicíny

Moderný prístup starostlivosti o pacienta prináša mnohé možnosti. Smart technológie prepájajú zdravotníctvo s online prostredím a poskytujú tak jedinečnú možnosť konzultovať zdravotný stav s lekárom na diaľku. O význame konzultovania zdravotných výsledkov online sme sa rozprávali s doktorkou MUDr. Miroslava Hudecovou.

Unavení a bez energie? Skrytý diabetes môže poškodiť obličky

Vysoká hladina cukru v krvi ohrozuje orgány a tkanivá v tele. Čím dlhšie s ňou žijete, tým väčšie je riziko komplikácií.

CRP test preverí liečbu a odhalí skrytý zápal v tele

Antibiotiká neúčinkujú pri vírusoch. CRP test prezradí, či ide o bakteriálnu alebo vírusovú infekciu a urýchľuje terapeutický proces.