Takmer každá žena môže otehotnieť, vieme pomôcť s ovuláciou aj úpravou hormónov 

Gynekologickej endokrinológii sa venuje viac ako 10 rokov a hoci ide o žiadanú špecializáciu v rámci reprodukčnej medicíny, ako samostatný odbor na Slovensku prakticky neexistuje. MUDr. Kseniya Zakrevskaya získala certifikát gynekologickej endokrinológie pod vedením svetových odborníkov v Taliansku. Zároveň sa venuje poruchám menštruačného cyklu, diagnostike a liečbe príčin neplodnosti i ďalším gynekologickým ochoreniam.

Atestáciu v odbore gynekológia a pôrodníctvo ste získala v roku 2006, odvtedy vám rukami prešlo množstvo pacientok. Na ktoré oblasti ženského zdravia sa špecializujete? 

V rámci mojej praxe sa venujem ženám od puberty do postmenopauzy. Dokážem vyriešiť ktorýkoľvek komplikovaný problém s pleťou spolu s dermatológom, váhu spolu s diabetológom, nasadiť správnu antikoncepciu pre mladšie ženy a hormonálnu substitučnú liečbu pre staršie ženy v prípade klimakterických porúch.

Pôsobili ste v zahraničí, aké poznatky ste si priniesli a aplikovali do praxe na Slovensku?

Viac ako 10 rokov sa venujem gynekologickej endokrinológii. Žiaľ, na Slovensku tento subšpecializačný odbor neexistuje, iba malá časť v rámci reprodukčnej medicíny, ale v iných krajinách je to rozvíjajúca sa oblasť. Napríklad v Taliansku, kde robia svetové špičky profesori Andrea a Alessandro Genazzani, pod vedením ktorých som absolvovala trojročný prezenčný a on-line kurz gynekologickej endokrinológie pre lekárov. Získala som tiež certifikát. 

Aj preto nás teší, že ste sa stali našou gynekologičkou. Aké služby a vyšetrenia v gynekologickej ambulancii Váš Lekár ešte realizujete?

Konzervatívna liečba neplodnosti pri polycystických ováriách je tiež jednou z mojich dlhoročných špecializácií. Veľa žien dokáže otehotnieť prirodzenou cestou, pretože im vieme pomôcť, aby mali ovuláciu. Rada pomôžem aj v prípade ktorýchkoľvek vážnych gynekologických ochorení, rezistentnej mykózy, endometriózy a pohlavne prenosných chorôb. Samozrejmosťou je sledovanie tehotenstva. S radosťou robím anti-aging medicínu, ktorá pomôže vyzerať mladšie ktorejkoľvek žene. Stačí iba prísť. Vždy spolu nájdeme najlepšie riešenie.

MUDr. Kseniya Zakrevskaya sa už 15 rokov sa venuje gynekologickej endokrinológii, poruchám menštruačného cyklu ako aj diagnostike a liečbe príčin neplodnosti. V medzinárodnej spoločnosti gynekologickej endokrinológie v Taliansku urobila paneurópsku špecializáciu a má európsky certifikát. Rieši problémy s akné, nadváhou, antikoncepciu u žien s trombofilným stavom, lieči endometriózu, myómy maternice a tiež pohlavné prenosné ochorenia.