Takmer každá žena môže otehotnieť, vieme pomôcť s ovuláciou aj úpravou hormónov 

19. januára 2023

Gynekologickej endokrinológii sa venuje viac ako 10 rokov a hoci ide o žiadanú špecializáciu v rámci reprodukčnej medicíny, ako samostatný odbor na Slovensku prakticky neexistuje. MUDr. Kseniya Zakrevskaya získala certifikát gynekologickej endokrinológie pod vedením svetových odborníkov v Taliansku. Zároveň sa venuje poruchám menštruačného cyklu, diagnostike a liečbe príčin neplodnosti i ďalším gynekologickým ochoreniam. 

Atestáciu v odbore gynekológia a pôrodníctvo ste získala v roku 2006, odvtedy vám rukami prešlo množstvo pacientok. Na ktoré oblasti ženského zdravia sa špecializujete? 

V rámci mojej praxe sa venujem ženám od puberty do postmenopauzy. Dokážem vyriešiť ktorýkoľvek komplikovaný problém s pleťou spolu s dermatológom, váhu spolu s diabetológom, nasadiť správnu antikoncepciu pre mladšie ženy a hormonálnu substitučnú liečbu pre staršie ženy v prípade klimakterických porúch.

Pôsobili ste v zahraničí, aké poznatky ste si priniesli a aplikovali do praxe na Slovensku?

Viac ako 10 rokov sa venujem gynekologickej endokrinológii. Žiaľ, na Slovensku tento subšpecializačný odbor neexistuje, iba malá časť v rámci reprodukčnej medicíny, ale v iných krajinách je to rozvíjajúca sa oblasť. Napríklad v Taliansku, kde robia svetové špičky profesori Andrea a Alessandro Genazzani, pod vedením ktorých som absolvovala trojročný prezenčný a on-line kurz gynekologickej endokrinológie pre lekárov. Získala som tiež certifikát. 

Aj preto nás teší, že ste sa stali našou gynekologičkou. Aké služby a vyšetrenia v gynekologickej ambulancii Váš Lekár ešte realizujete?

Konzervatívna liečba neplodnosti pri polycystických ováriách je tiež jednou z mojich dlhoročných špecializácií. Veľa žien dokáže otehotnieť prirodzenou cestou, pretože im vieme pomôcť, aby mali ovuláciu. Rada pomôžem aj v prípade ktorýchkoľvek vážnych gynekologických ochorení, rezistentnej mykózy, endometriózy a pohlavne prenosných chorôb. Samozrejmosťou je sledovanie tehotenstva. S radosťou robím anti-aging medicínu, ktorá pomôže vyzerať mladšie ktorejkoľvek žene. Stačí iba prísť. Vždy spolu nájdeme najlepšie riešenie.

.