Aktuality

Aktuálne informácie a oznamy

Nástrahy číhajú aj v preplnených bazénoch. Na toto by ženy počas leta nemali zabúdať, ak chcú byť zdravé

Leto so sebou neprináša len oddych, slnko a nové zážitky, ale aj nástrahy v podobe neželaných zápalov a infekcií. Svoje o tom vedia najmä ženy. Vaginálne infekcie ich práve v lete trápia až o 30 % častejšie. Ako im predchádzať a na čo si treba dať pozor? Radí gynekologička z Polikliniky Váš Lekár Adela Chríbiková.
Startitup

Nadmerné slnečné žiarenie škodí tvojej pokožke. Lekárka vysvetľuje, čo ti hrozí a ako sa účinne chrániť

„Slnečné žiarenie je k nášmu životu potrebné, no nadmerné vystavovanie sa slnku môže našej pokožke škodiť,“ hovorí dermatovenerologička z Polikliniky Váš Lekár Ľudmila Lipková. Čo však s prichádzajúcou dovolenkovou sezónou a čoraz krajším počasím?
Refresher

Krvné testy pre zdravie a dlhovekosť. Čo rieši internista?

Spotify - MUDr.Ovačka

Na Slovensku vznikol Lab28, kreatívny priestor nielen pre sektor zdravotníctva

Biznis raňajky, konferencie, workshopy, večerné eventy, alebo len priestor pre zdieľanie myšlienok, ktoré môžu pozitívnym spôsobom ovplyvniť slovenské zdravotníctvo, ale aj iné sektory. Aj na to je určený Lab28, exkluzívny priestor v centre hlavného mesta, ktorý vznikol na 28. poschodí Nivy Tower.
Aktuality

Lekárne Váš Lekár dávajú zamestnancom možnosť uplatniť ich vedomosti

Slovenská súkromná firma Váš Lekár už niekoľko rokov na Slovensku prináša nový pohľad na zdravie. Po predchádzajúcich ambulantných skúsenostiach, v januári 2024 otvorila v Bratislave Polikliniku Váš Lekár. Okrem toho v priebehu posledných mesiacov rozbehla na Slovensku päť nových moderných lekární.
ZDRAVIE.sk

Gynekologička o prevencii: Ako prebieha a prečo netreba mať strach?

Diagnózu rakoviny prsníka alebo krčka maternice si na Slovensku ročne vypočujú stovky žien. Ide pritom o ochorenia, ktoré nemusia byť smrteľné, ak sú zachytené a liečené včas.
Nový čas

Ako zostať zdravým aj v osemdesiatke? Nespoliehajte sa na lekára len vtedy, keď vás niečo bolí

Slováci sa podľa prieskumov dožívajú v plnom zdraví v priemere len 57 rokov. Slovensko totiž dominuje v štatistikách v úmrtnosti na srdcovo-cievne či onkologické ochorenia a ročne sa u nás diagnostikuje viac ako 40-tisíc zhubných nádorových ochorení. Mnohým aj závažným ochoreniam pritom vieme predchádzať včasnou a kvalitnou prevenciou.
Pravda

Váš Lekár a jeho progres v roku 2024

Spoločnosť Váš Lekár po prevádzkovaní viacerých samostatných ambulancií v niekoľkých slovenských mestách neustále rozširuje svoju pôsobnosť – v januári 2024 otvorila Polikliniku Váš Lekár v Bratislave a popri tom aj päť lekární s diagnostickými centrami na Slovensku.

Slováci sa v plnom zdraví dožívajú len 57 rokov. Boris Bajer radí, ako zostať zdravým aj v osemdesiatke

„Aj v osemdesiatke môžeme chodiť po vysokohorských túrach s vnúčatami či pravnúčatami,“ hovorí lekár, odborník na zdravý životný štýl a garant konceptu Polikliniky Váš Lekár Boris Bajer. Realita je však na Slovensku iná, do ambulancií často ľudia prichádzajú už v bolestiach a pokročilých štádiách ochorení.
Startitup

Čo dokáže prevencia? Z kvapky krvi dnes lekári odhalia aj riziko infarktu či cukrovky

Spomedzi krajín Európskej únie sa Slovensko dlhodobo nachádza na najvyšších priečkach v úmrtnosti na srdcovo-cievne či onkologické ochorenia. Dôvodom je aj to, že Slováci prichádzajú do ambulancií v bolestiach a často až v pokročilých štádiách ochorení.
Aktuality

Potrebujete lekára špecialistu? Takto sa k nemu môžete dostať bez čakania

Slovensko zažíva už dlhodobo problém s dostupnosťou ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti čakajú na vyšetrenie u špecialistov aj niekoľko mesiacov. Týka sa to najmä Bratislavského kraja, ale problém s dostupnosťou zdravotnej starostlivosti už majú aj iné regióny Slovenska. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou upozorňuje okrem iného aj na preťaženosť ambulantného sektora a mnohí lekári majú vysoký vek. Aj to sú dôvody, prečo napriek tomu, že nemajú za seba náhradu, zatvárajú ambulancie. V aktuálnej situácii ponúka riešenie novootvorená Poliklinika Váš Lekár.
ta3

Zdravie: Prevencia zachraňuje životy a pomáha ľuďom zostať fit aj vo vyššom veku

Bratislava 29. februára (TASR) - Dobrá prevencia civilizačných ochorení môže ročne zachrániť milióny životov. Kľúčová je aj v dosiahnutí kvalitného seniorského veku. Na štvrtkovej tlačovej konferencii na to poukázal lekár a garant konceptu Polikliniky Váš Lekár Boris Bajer. Zároveň upozornil, že Slováci podľa štatistík prevenciu podceňujú.
TASR

Čo vás čaká v novootvorenej bratislavskej Poliklinike Váš Lekár?

Hneď vedľa prvého slovenského mrakodrapu sa od januára nachádza úplne nová Poliklinika Váš Lekár. Poďte sa pozrieť, ako to v nej vyzerá.
Startitup

Medzi zdravotnícke zariadenia v Bratislave pribudla nová súkromná poliklinika. Otvorili ju minulý týždeň.

Poliklinika Váš Lekár otvorila svoje brány 8. januára 2024 v bratislavskej Eurovea 2, hneď vedľa prvého slovenského mrakodrapu. Ako to v nej vyzerá a na čo sa jej klienti môžu tešiť – to sa dozviete v tomto článku.
Aktuality

Necítite sa vo svojej koži? Možno za to môže perimenopauza 

Prvé príznaky perimenopauzy sa začínajú objavovať už po tridsiatke. Pripravte sa na to, že vám bude život ovplyvňovať dva až desať rokov.
Relax

Na toto Slováci nie sú zvyknutí: Do Bratislavy mieri nová súkromná poliklinika, poznáme podrobnosti

Slováci sa v roku 2024 dočkajú novej polikliniky. Spoločnosť Váš Lekár ju už niekoľko mesiacov pripravuje v novootvorenom nákupnom centre Eurovea 2.
Startitup

Kľúčom k dlhšiemu aktívnemu veku je prevencia. Na tú kladie dôraz Poliklinika Váš Lekár

Už 8. januára 2024 otvorí v priestoroch Eurovea 2 svoje brány úplne nová, Poliklinika Váš Lekár. Okrem ročného členstva so sebou prinesie aj špeciálnu rozšírenú preventívnu prehliadku. Na čo všetko sa môžete tešiť?
Aktuality

Prvá poliklinika dlhého a aktívneho života v Bratislave – už čoskoro

Poliklinika Váš Lekár v priestoroch Eurovea 2 prinesie do Bratislavy 23 odborníkov a 5 doplnkových pracovísk na jednom mieste. To všetko s efektívnym manažmentom klienta, dostupnými termínmi a dostatočným časom na jeho vyšetrenie.
Aktuality

Boris Bajer: V Poliklinike Váš Lekár prevezmú klienti zodpovednosť za svoje zdravie

Často hovorí o tom, ako si v detstve prešiel obdobím obezity, ktorá ho viedla k rôznym nefunkčným diétam, neskôr aj k poruchám príjmu potravy – a to všetko sa zrkadlilo na jeho duševnom zdraví. Boris Bajer tieto komplexy prekonal, priviedli ho k štúdiu medicíny a dnes radí druhým ľuďom, ako sa vyvarovať chýb, ktoré on sám v živote spravil.
Pravda
MUDr. Ján Švihra, urológ

Predstavenie odborníka: MUDr. Ján Švihra ml., PhD., urológ

Ján Švihra vyštudoval medicínu na Univerzite Palackého v Olomouci v Českej republike. Po škole pôsobil v Univerzitnej nemocnici Olomouc, v Českej republike absolvoval aj doktorandské štúdium a získal titul PhD. Momentálne pracuje ako odborný asistent na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine a ako lekár v Univerzitnej nemocnici Martin.

Šéf spoločnosti Váš Lekár: Ľudia roky zanedbávajú zdravie. Potom chcú, aby ich lekári zachránili

Pochádza z lekárskej rodiny, sám sa však lekárom nestal. Namiesto toho sa Pavol Marcinko rozhodol pustiť do zdravotníckeho biznisu. O tom, či je na Slovensku ochota platiť viac ako tisíc eur ročne za lekársku starostlivosť, prečo je dôležitá prevencia, hovorí CEO firmy, pod ktorú spadá poliklinika Váš Lekár.
Forbes