Aktuality

Aktuálne informácie a oznamy

Prvá poliklinika dlhého a aktívneho života v Bratislave – už čoskoro

Poliklinika Váš Lekár v priestoroch Eurovea 2 prinesie do Bratislavy 23 odborníkov a 5 doplnkových pracovísk na jednom mieste. To všetko s efektívnym manažmentom klienta, dostupnými termínmi a dostatočným časom na jeho vyšetrenie.
Aktuality

Boris Bajer: V Poliklinike Váš Lekár prevezmú klienti zodpovednosť za svoje zdravie

Často hovorí o tom, ako si v detstve prešiel obdobím obezity, ktorá ho viedla k rôznym nefunkčným diétam, neskôr aj k poruchám príjmu potravy – a to všetko sa zrkadlilo na jeho duševnom zdraví. Boris Bajer tieto komplexy prekonal, priviedli ho k štúdiu medicíny a dnes radí druhým ľuďom, ako sa vyvarovať chýb, ktoré on sám v živote spravil.
Pravda
MUDr. Ján Švihra, urológ

Predstavenie odborníka: MUDr. Ján Švihra ml., PhD., urológ

Ján Švihra vyštudoval medicínu na Univerzite Palackého v Olomouci v Českej republike. Po škole pôsobil v Univerzitnej nemocnici Olomouc, v Českej republike absolvoval aj doktorandské štúdium a získal titul PhD. Momentálne pracuje ako odborný asistent na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine a ako lekár v Univerzitnej nemocnici Martin.

Šéf spoločnosti Váš Lekár: Ľudia roky zanedbávajú zdravie. Potom chcú, aby ich lekári zachránili

Pochádza z lekárskej rodiny, sám sa však lekárom nestal. Namiesto toho sa Pavol Marcinko rozhodol pustiť do zdravotníckeho biznisu. O tom, či je na Slovensku ochota platiť viac ako tisíc eur ročne za lekársku starostlivosť, prečo je dôležitá prevencia, hovorí CEO firmy, pod ktorú spadá poliklinika Váš Lekár.
Forbes

Pavol Marcinko, CEO Váš Lekár: “Budeme prijímať len limitovaný počet klientov, aby sme zaručili dostatok priestoru na vyšetrenie lekárovi aj klientovi.”

Spoločnosť Váš Lekár do centra Bratislavy prinesie v januári 2024 prvú polikliniku zameranú na dlhší aktívny život a well-being. Pavol Marcinko je výkonným riaditeľom firmy a v tomto rozhovore sa podelil o to, čo môžu klienti od polikliniky očakávať. Navyše, vďaka Crowdberry a investičnej platforme sa môže stať jej spolumajiteľom každý. Ide o prvú investičnú príležitosť tohto druhu na Slovensku.
Crowdberry

Poliklinika Váš Lekár prinesie komplexnú starostlivosť, ktorá vedie k well-beingu človeka

Komplexný pohľad na svoje zdravie, zrozumiteľná a pochopiteľná interpretácia zdravotných výsledkov, objednávky na presný čas a krátke čakacie termíny. To všetko nájdete už od januára 2024 v atraktívnych priestoroch Eurovea 2 v Bratislave - v poliklinike Váš Lekár. Firma Váš Lekár, ktorá sa už niekoľko rokov intenzívne zameriava na zdravie a prevenciu svojich klientov, po otvorení viacerých samostatných ambulancií a lekární v niekoľkých slovenských mestách, prichádza s úplne novou ideou.

Váš Lekár prináša nový pohľad na zdravie. Komplexný a odborný

Spoločnosť Váš Lekár, ktorá sa už niekoľko rokov intenzívne zameriava na zdravie a prevenciu svojich klientov, po otvorení viacerých samostatných ambulancií a lekární v niekoľkých slovenských mestách, prichádza s úplne novým konceptom.

Do Eurovea 2 mieri súkromná poliklinika.

V rozhovore s generálnym riaditeľom spoločnosti Váš Lekár Pavlom Marcinkom a managing partnerom spoločnosti Crowdberry Danielom Gašparom sa dozviete: v akom štádiu sa aktuálne nachádzajú priestory novej polikliniky v Eurovea 2, ako funguje vyšetrenie pomocou telemedicíny, pre koho bude poliklinika primárne určená, koľko zaplatíte za ročné členstvo v poliklinike, ako bude fungovať investícia do polikliniky.
Hospodárske noviny

Úlohou internistu je pátrať po príčinách ochorení

Arteriálna hypertenzia je časté ochorenie v našej populácii, na Slovensku má vysoký krvný tlak viac ako tretina dospelých. Predpokladá sa, že len polovica z nich sa lieči. Prečo vysoký krvný tlak poškodzuje vnútorné orgány a ako súvisí s cholesterolom? O význame správneho merania tlaku a jeho vplyve na zdravie celého organizmu sme sa rozprávali s našim špecialistom na vnútorné lekárstvo internistom MUDr. Oliverom Kubičkom.

Takmer každá žena môže otehotnieť, vieme pomôcť s ovuláciou aj úpravou hormónov 

Gynekologickej endokrinológii sa venuje viac ako 10 rokov a hoci ide o žiadanú špecializáciu v rámci reprodukčnej medicíny, ako samostatný odbor na Slovensku prakticky neexistuje. MUDr. Kseniya Zakrevskaya získala certifikát gynekologickej endokrinológie pod vedením svetových odborníkov v Taliansku. Zároveň sa venuje poruchám menštruačného cyklu, diagnostike a liečbe príčin neplodnosti i ďalším gynekologickým ochoreniam.

Práca v zahraničí mi umožnila pozerať sa na urológiu inak 

Po rokoch pôsobenia v zahraničí sa vrátil na Slovensko, aby svoje skúsenosti uplatnil v lekárskej praxi. Urológ MUDr. Peter Garaj pracoval v Nórsku, Holandsku a Českej republike, kde zažil viaceré prístupy v rámci liečebného procesu a tiež pri práci s pacientami.

Rakovine prostaty sa dá vyhnúť, stačí prísť včas

Preventívna návšteva u urológa dokáže odhaliť problém s prostatou. Pacient môže žiť s ochorením celé roky bez toho, aby o svojej diagnóze vedel. Na rakovinu prostaty zomiera príliš veľa Slovákov.

Lekár na diaľku z pohodlia domova – spoznajte výhody telemedicíny

Moderný prístup starostlivosti o pacienta prináša mnohé možnosti. Smart technológie prepájajú zdravotníctvo s online prostredím a poskytujú tak jedinečnú možnosť konzultovať zdravotný stav s lekárom na diaľku. O význame konzultovania zdravotných výsledkov online sme sa rozprávali s doktorkou MUDr. Miroslava Hudecovou.

Unavení a bez energie? Skrytý diabetes môže poškodiť obličky

Vysoká hladina cukru v krvi ohrozuje orgány a tkanivá v tele. Čím dlhšie s ňou žijete, tým väčšie je riziko komplikácií.

CRP test preverí liečbu a odhalí skrytý zápal v tele

Antibiotiká neúčinkujú pri vírusoch. CRP test prezradí, či ide o bakteriálnu alebo vírusovú infekciu a urýchľuje terapeutický proces.