Predstavenie odborníka: MUDr. Ján Švihra ml., PhD., urológ

MUDr. Ján Švihra, urológ
Ján Švihra vyštudoval medicínu na Univerzite Palackého v Olomouci v Českej republike. Po škole pôsobil v Univerzitnej nemocnici Olomouc, v Českej republike absolvoval aj doktorandské štúdium a získal titul PhD. Momentálne pracuje ako odborný asistent na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine a ako lekár v Univerzitnej nemocnici Martin.

Realizoval viacero medzinárodných výskumov, napríklad v spolupráci s University of Wisconsin a University of Vermont v USA alebo s organizáciou CERN. Absolvoval viaceré stáže – v Dánsku, Nemecku, Nórsku a Belgicku. Na Slovensku ako prvý realizoval špeciálnu fúznu transperineálnu biopsiu prostaty.

Pravidelne prednáša na domácich a medzinárodných odborných konferenciách. Je súčasťou medzinárodného výboru britskej organizácie urologických výskumníkov BURST. Tému urológie a zdravia propaguje na svojom úspešnom instagramovom profile @urolog_svihra, a podľa časopisu Forbes je jedným z najpopulárnejších influencerov v oblasti zdravia. Je spoluautorom mnohých odborných článkov aj kníh.

Profesijne sa venuje hlavne komplexnej diagnostike a liečbe močových kameňov, diagnostike a výskumu rakoviny prostaty a aplikácii strojového učenia v urológii.


Pán Švihra, prečo ste sa rozhodli pridať do tímu Polikliniky Váš Lekár?

Úprimne, mám veľa pacientov z Bratislavy a okolia a chcel som im byť bližšie, keďže Slovensko je síce krajina malá, do Martina je ale ďaleko. Tiež ma zaujal koncept polikliniky. Nebude to ľahké, ale ak sa podarí zaviesť do praxe koncept preventívnej medicíny, bude to pre Slovensko veľká vec. A ja rád budem súčasťou takéhoto projektu.

Na čo sa tešíte v rámci spolupráce najviac?

Teším sa, že môžeme budovať niečo nové. Dúfam, že budeme dobrý tím. Práca s ľuďmi je vždy veľká výzva. Keď sa ale zíde skvelá partia s úprimným záujmom, práca ide od ruky.

Ak by ste mali svojim potenciálnym pacientom niečo odkázať, čo by to bolo?

Mojou osobnou zásadou je, že sa snažím každému môjmu pacientovi poskytnúť čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť. Úprimne mi na tom záleží, nie sú to len prázdne slová. Zároveň ale musím dodať, že zázraky na počkanie nesľubujem. Ani súčasná najmodernejšia medicína nedokáže liečiť mnohé ochorenia. Navyše, vlastné zdravie má v rukách pacient a musí zaň prevziať zodpovednosť. To je nakoniec aj idea Polikliniky Váš Lekár.

Aj MUDr. Ján Švihra, PhD. bude súčasťou odborného tímu Polikliniky Váš Lekár, ktorá otvára svoje brány 8. januára 2024.

Máte záujem o členstvo? Ak si ho zakúpite do konca roka, získate ho výhodnejšie.

Ostaňte s nami v kontakte a o službách Polikliniky Váš Lekár sa dozviete medzi prvými.

Ďakujeme za Váš záujem!

Čoskoro sa Vám ozveme.